רוב האנשים מתכננים לעצמם חופשה ארוכה, בדרך כלל בקיץ, ובמשך כל ימי העבודה הם רק מחכים לה שתבוא.

למעשה הם מכלים שבועות וחודשים בציפייה לאותו קומץ של ימים בו ייצאו לחופשה עם בן/בת הזוג או המשפחה, ולא חושבים על אפשרות פשוטה הרבה יותר, שלרוב גם לא סותרת את החופשה הגדולה, והיא – יציאת ליום אחד של כיף.

הבחירה בתאריך של יום כיף יכולה להיעשות לכבוד יום הולדת, חג, או סתם באמצע השנה כשיש יום יפה.

מי שמבינים זאת היטב הם דווקא המעסיקים, שמוציאים מדי פעם את עובדיהם ליום כיף על חשבון העבודה.

תכנון יום כיף
תכנון יום כיף

יציאה למקום מסוים

במקומות רבים בארץ, בהם ריכוז מקומות הבילוי הוא גדול, מוצעות חבילות המשלבות את הביקורים יחד ובמחיר מוזל.

מגוון החבילות הוא גדול, ומותאם כמובן לגיל המבקרים. בין המקומות הפופולריים שמוצעים בחבילות ניתן למצוא מוזיאונים ואטרקציות שונות, כניסה לפארקים ואפילו כרטיסי כניסה מוזלים להופעות. ישנו כמובן גם מקום לבחירה של האטרקציות – להחליט לכמה מהן ללכת, ואיזה מהן הכי מתאימות לכם ולמשפחתכם או לקבוצתכם. סוג זה של ימי כיף מתאים למי שלא מצאו מה לעשות ברגע האחרון, ולא מצליחים לחשוב על רעיונות מקוריים לבילוי.

טיול

עולם הטיולים צמח מאד בשנים האחרונות בארץ, ובהתאם לכך גם ההכוונה, הציוד והמדריכים.

סוגי הטיול הם שניים עיקריים: טיולים בארגון עצמאי, וטיולים בהם מובאים מדריכים או מורי דרך מקצועיים מבחוץ.

לכל אחד מהסוגים היתרונות שלו, כאשר בתכנון עצמאי ישנם הרפתקה – פתיחת מפות, לימוד ובירור, ולעומתה בהבאת מדריך מקצועי אין סיכוי שתפספסו אף נקודה חשובה, לטייל בה או ללמוד ממנה. יום כיף בצורת טיול מביא עימו ערך מוסף עצום – בפתיחת האופקים ובאינטראקציה שנוצרת בין המשתתפים, שלא מתקיימים בשגרת היומיום.

ככל שתושקע מחשבה בפרטים, כך הכיף יהיה יותר גדול: אוכל ושתיה, הפתעות, וכן הבאה לידיעת כל המשתתפים מה עושים מתי.

יום גיבוש

תחום נוסף שמתפתח מאד הוא עולם משחקי הגיבוש, כאשר גולת הכותרת שלו היא משחקי O.D.T. בדרך כלל נהוג להביא למשחקים כאלה קבוצות של ילדים ואנשים הלומדים או עובדים יחד, אך למעשה ניתן להביא כל קבוצה בה כולם מכירים את כולם. את המשחקים מלווה מדריך מקצועי, שמסביר כיצד יש לשחק עם הציוד. בסוף המשחק בודקים האם הכללים נשמרו, למי הקשיבו ולמי לא. בקיצור – זהו יום כיף שמלמד גם על הדינמיקה הקבוצתית, וגורם גם קצת לחשוב, מעבר לכיף שבו.

    Made with
    GS ❤